Naučné stezky 

Město Dolní Bousov vybudovalo čtyři naučné stezky - okruhy začínající a končící v Dolním Bousově.
 

Okolo Klenice za hrou a poučením

Okruh je dlouhý 10 km a začíná a končí u koupaliště v Dolním Bousově (ulice V Lipkách). Provede vás klidnou krajinou Dolního Bousova, Rohatska, Bechova a Svobodína. Projedou zde kočárky a zdatnější cyklisté, po delších deštích bude velká část cesty podmáčená.
 

Krajinou Červenského rybníka

Okruh je veden po hrázi Červenského rybníka a je dlouhý 3,5 km. Na trase je několik dřevěných lávek, a tak zde projedou zdatnější maminky s kočárky a pouze zruční cyklisté. 
 
Čtyřkilometrový okruh začíná i končí u vlakového nádraží v Bousově a je značený jedním směrem. Doporučujeme stezku procházet ve směru informačních panelů. Na osmi panelech jsou připraveny zajímavosti z místní historie a přírody a oblíbená hra pro děti. Projedou zde pohodlně kočárky i cyklisté, v době dešťů však bude část vedoucí mimo město bahnitá.  
 

Za lesním tichem

Výprava, která je nejdelší ze všech čtyř dolnobousovských naučných tras (téměř 13 kilometrů), začíná u rybníka Pískovák a těsně před koncem se u Svobodína napojí na 1. NS Okolo Klenice. Projedou zde pohodlně kočárky i cyklisté.
 
_________________________

Další informace o stezkách:

Informační centrum Dolní Bousov
Kostelní ul. 141, tel: +420 322 312 001
e-mail: infocentrum@dolni-bousov.cz

Po  8 – 15:30; Út  Čt  8 – 18; Pá  8 – 16