Změny v autobusové dopravě

27.08.2014 08:45

Začátek nového roku přináší změny v jízdních řádech

Zásadním důvodem změny jízdních řádů v termínu od 31. srpna 2014 je vzájemná dohoda mezi Středočeským krajem a dopravcem Transcentrum bus a požadavky jednotlivých obcí a objednavatelů dopravy. K nejvýznamnějším novým spojům se řadí noční spojení z Mladé Boleslavi do Prahy a opačně. Nové spoje jsou vedeny z Mladé Boleslavi do Semčic, Jabkenic a Mcel nebo Bezna a Chotětova. 

Mezi další změny pak patří drobné časové posuny – například o pět minut později pojede spoj č. 3 linky 260010 z Mladé Boleslavi na Dolní Bousov, Sobotku a Libáň, tj. odjezd v 18:30. Spoj č. 6 s odjezdem v 17:55 v úseku Libáň – Dolní Bousov je zrušen pro minimální využití bez náhrady.

Žákovské průkazky nabízí pro cestu do školy levnější jízdné

Žákovské průkazky pro levnější jízdné žáků a studentů si na další školní rok můžete zakoupit a nechat potvrdit na čtyřech kontaktních místech dopravce Transcentrum bus – v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Benátkách nad Jizerou a Bělé pod Bezdězem. Průkazka musí být před ověřením správně vyplněna, opatřena fotografií a potvrzena školou! Její ověření vyjde na 40 korun.

Průkazky jsou vydány ve dvou verzích – pro žáky do 15 let (sleva z plného jízdného 62,5 %) a pro studenty od 15 do 26 let (sleva 25 % z plného jízdného). Průkazka je platná ve chvíli, kdy je opatřena fotografií a potvrzena jak školou, tak i místem pro ověření průkazek, což jsou pobočky Transcentra, kanceláře jiných dopravců nebo Českých drah. Žákovské jízdné platí pro jízdu ze zastávky bydliště žáka do zastávky nejbližší místu sídla školy, na praxi, internáty a koleje. Podrobnosti k průkazkám jsou na webu https://www.transcentrumbus.cz/zakovske-jizdne!

Místa Transcentra pro ověřování průkazek žákovského jízdného – Mladá Boleslav – Infocentrum naší společnosti, Autobusové stanoviště, pondělí až pátek 6 až 17 hodin, telefon 326 710 711.

Kam pro čipovou kartu?

Čipovou kartu pro levnější a rychlejší cestování autobusem si může cestující veřejnost bezplatně vyřídit přímo v Mladé Boleslavi v Informačním centru Transcentrum bus na Autobusovém stanovišti. Cena karty je 99 Kč, po zaplacení se stává majetkem držitele, její životnost je podle údajů výrobce karet 5 let. Budete-li karta používána pravidelně, cestující ušetří a urychlí odbavení v autobuse. K platbě jízdného si čipové karty vzájemně uznávají dopravci Transcentrum bus Kosmonosy, Dopravní podnik Mladá Boleslav, ČSAD Liberec, ČSAD Česká Lípa nebo BusLine, mimo nových karet, které vydává integrovaný dopravní systém Libereckého kraje IDOL.

https://www.transcentrumbus.cz/cipove-karty!

Zpět