Přijďte si pro Betlémské světlo

12.12.2011 10:45

Třetí adventní neděli opět proběhl rozvoz Betlémského světla po ČR. Znovu je tu možnost zapojit se do novodobé vánoční tradice.

Pro ty z vás, kteří ještě nevíte co to je, chci napsat pár slov o tomto novodobém vánočním zvyku. Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Tato nadace pomáhá především zrakově, ale i jinak postiženým lidem a její pracovníci proto chtěli všem svým dobrodincům poděkovat originálním, ale zároveň milým a přátelským způsobem.

Světlo dovezli do Lince, kde nadace sídlí a kde jej původně slavnostně rozdávali. Za rok na to byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se postupně začalo šířit do Evropy.

Do naší republiky jej dováží skauti z brněnského 1. střediska Řehoře Mendla. O třetí adventní sobotě je pak Betlémské světlo rozváženo za spolupráce Českých drah do celé republiky, aby pak do Štědrého dne bylo rozneseno do kostelů, domovů důchodců, nemocnic, hospiců a rozdáno sousedům, přátelům, rodinám, osamělým lidem… prostě všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Proto i naši dolnobousovští skauti Vám přivezou světlo až do Dolního Bousova. Stačí si pro něj dojít ve čtvrtek 22. prosince mezi 15 do 17 hod do galerie v městské knihovně. Světélko rozdáváme pro radost. Přijďte si do vánočně vyzdobené galerie pro Betlémské světlo, prohlédnout si živý Betlém v podání skautů a zaposlouchat se do zvuků koled.

Zpět