Pozvánka na akce Týdne knihoven

30.09.2014 13:46

Pozvánka z městské knihovny:

  Středa 1. 10. bude, jak už je zvykem, určena hlavně dětem a budeme je zvát na tradiční podzimní divadelní pohádku do knihovny. Od 17 hodin nabídneme dětem dvě krátké loutkové pohádky O neposlušném motýlovi a O (ne)ptáčkovi. Vstupné bude 20 Kč pro děti a 40 pro dospělé.

V pátek dopoledne 3. 10. od 10 hodin nabídneme v podkroví knihovny možnost navštívit první hodinu zcela nového zájmového kroužku pro děti s názvem Šikovné ručičky. Kroužek je určen nejmenším dětem od 3 do 6 let a bude probíhat jednou za 14 dní v pátek od 10 hodin pod vedením Zuzany Zemanové. První hodina se bude týkat právě probíhajícího Týdne knihoven.

S akcemi pro malé děti navážeme hned v pondělí dopoledne (6. října), kdy se v dětském oddělení v knihovně bude od 10 hodin konat další hravá čtecí dílnička Čteme s nečtenáři.

Nové stolní hry si můžete s přáteli zahrát přímo v knihovně, stačí, když přijdete v úterý 7. října od 16 hodin do knihovny na herní odpoledne.

Na čtvrtek 2. října od 18.00 pro Vás chystáme odloženou cestopisnou besedu s názvem Nordkapp, místo kde země končí a moře začíná. Vydáme se na 8.000 km dlouhou cestu na nejsevernější cíp Evropy uprostřed skandinávského léta. Na toulky Skandinávií vás zve váš rodák Miroslav Hrdlička. Vstup zdarma.

V pátek bude ve výstavních prostorách galerie Na Faře zahájena výstava fotografií RNDr. Zdeňka Mrkáčka, která nese název ČESKÝ RÁJ - věčná inspirace. Výstavu můžete zhlédnout do 20. listopadu v otvírací době knihovny a infocentra. Úvodní přednáška fotografa, přírodovědce, ochránce a zejména znalce Českého ráje RNDr. Zdeňka Mrkáčka spojená s projekcí fotografií se uskuteční 3. října od 18 hodin.

Více zde: www.knihovna.dolnibousov.cz

Zpět